Hakkımızda

2005 yılında tescilli marka olan Jingleturk, jingle yapımda butik anlamda yaratıcılığı ve devlet konservatuvarlı tek ekip olması sebebi ile fark yarattı.

Türk Müziği, Batı Müziği, Halk Müziği eğitimlerini 6 yıllık konservatuvar eğitimi süresince öğrenen ve uygulayan ekip,ülke dinleyicisine en yakın özgün ezgilerle hedef kitlelerin kolay ve kısa sürede kavrayıp dilinde şarkı olacak cingıllara radyo ve televizyonlardaki frekans satın alma oranınca imza attı.

Jingle yapımın hassasiyeti gereği 20-30 saniye gibi kısa sürelerde marka stratejisi ve farkındalığını reklam ajansı kreatif ekibi gücünde ele alan Jingleturk ekibi, packshot slogan ve güçlü mottolarla hizmet sunduğu markalara kimlik kazandırdı.

Jingle için en değerli done jingle brieftir ve Jingleturk brief almayı iyi bilir, brief verme sıkıntısı ya da eksikliği yaşayan markaya yol haritası sunar, alınan brief sonrası jingle metin yazımına geçilir, prozodi çerçevesinde en etkin, en yalın sözlü ifadeler marka yönetiminin segmentinde ayrışma kriterlerine göre özenle yazılır, akılda kalıcı, bazen mizahi, manidar bazen güç ve gövde gösterisi bazen duygusal hislerin aktarıldığı jingle metinler müzikal temalarla bestelenerek markanın hit şarkısına dönüşür, uygun aranje(düzenleme) ile etkin eser olarak kitlelere duyurulur.

Jingle müziği şaheser bile olsa markanın medya planlama ve frekans satın alma oranı yetersiz ise akılda kalıcılık ve bilinirlik de bu oranda seyreder.

Reklamverenin en büyük yanılgısı budur,çok ünlü bir jingle örneği verildiğinde o cingıla yönelik medya satınalma oranı düşünülmez “işte bu markanın jingle çalışması gibi bişey istiyoruz” denir, oysa en kritik halka satın almadır.

Jingleturk ekibi bu bilinçten ötürü sade ve hedef kitleye uygun melodik tema ile yola çıkar, bu nedenle ‘İlk Türk Ses Markası Yapımcısı’ ünvanını almıştır, destek Patent reklam müziği yapımı ile İlk Türk Ses Markası Jingleturk’e aittir.

2011 yılında ülkemizde gerçekleştirilen Winter-Universiade 2011 Erzurum Uluslar arası Kış Olimpiyatları müzikleri de Jingleturk ekibine aittir.

Jingleturk, jingle ve dublaj çalışmaları dışında en çok sosyal sorumluluk prodüksiyonları hazırlayan yapıdır.

Albümler ve gençlere yönelik eğitim desteği sağlayan dernek ve vakıflara Jingleturk ücretsiz hizmet verir, bu ulvi çalışmaların içerisinde yer almaktan onur ve keyif duyar.

Jingleturk marka olarak süre ve mecra sınırı içermeyen kullanım muvafakatnamesi ile hizmet veren tek yapım evidir.

T.C. Kültür Bakanlığı müzik meslek birlikleri MSG ve Müyorbir üyesi Jingleturk, jingle ve voice over yapımlarında müşterisi marka ve ajansa takip eden kullanım dönemleri,takvim yılı/yılları ile ilgili ek kaşe şartı istemeyen tek markadır.