Yıllardır reklam müzikleri yaparak ünlü markalara sesi, metin yazarlığı, besteciliği ve yapımcılığıyla hayat veren Bülent Cenkci Hayatlar İncesaz’dan sonra yeni albümü “KADEHTE ZULA” adlı yapıtını da dinleyicinin beğenisine sundu.

BORDO Müzik etiketiyle raflarda ve tüm digital platformda yerini alan, söz ve besteleri Bülent Cenkci’ye ait akustik alaturka-pop, alaturka-rock 8 özgün şarkıdan oluşan albüm bir de funky-rock ve house club remix versiyonlar olarak işlenmiş misket anonim türkü olan Eğmeli Yavrum’u içermekte…

İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuarı mezunu müzisyene stüdyo kayıt enstrüman performanslarında ünlü virtüözler eşlik ediyor.

Daha önceki yıllarda Seda Sayan, Seda Üren, Attila Atasoy, Hakan Peker, Serap Sapaz, Zarina, Rüya Seven albümlerine şarkılar veren Cenkci, albümü için “Bu şarkılar dinlendikçe ifade kazanacak, çünkü dinleyici yaşamından özetler bulacak “ düşüncesinde..

KADEHTE ZULA albümünün müzik direktörü Vedat YILDIRIMBORA ve şarkıların aranjörleri Ahmet Semih Erdoğan, Altay Erken, Febyo Taşel, Oya Erkaya, Şerif Metin Arıgül.

Yorum Yaz

Gerekli alanlar (*) ile gösterilmiştir. Eposta adresiniz paylaşılmayacak, lütfen geçerli adresinizi yazın.

Kullanabileceğiniz HTML etiketleri ve özellikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>